Na czym polega zabieg opracowania paznokci?

Piękne i zadbane dłonie oraz stopy to wyjątkowa wizytówka. Niestety, nie zawsze mamy czas, by dbać o nasze paznokcie w odpowiedni sposób. Właśnie dlatego warto pomyśleć o zabiegu opracowania paznokci, który pozwoli nam na ich efektowne odnowienie i odświeżenie. Skorzystanie z usług specjalisty sprawi, że będą one odpowiednio opiłowane i zdrowe.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu opracowania paznokci?

Zbyt krótkie, łamliwe oraz zniszczone paznokcie mogą być skutkiem złej pielęgnacji lub niewłaściwej diety. Jeśli paznokcie są słabe i łatwo się łamią, warto skorzystać ze specjalistycznego zabiegu podologicznego, który znacząco poprawi ich wygląd oraz stan zdrowia.

Zabieg opracowania paznokci składa się z kilku etapów. Po pierwsze, dokonuje się oceny stanu paznokci i dłoni. Następnie usuwa się nadmiar zrogowaciałej skóry, a także zanieczyszczeń. W kolejnym etapie specjalista pedicure wykonuje piłowanie paznokci w sposób, który pozwala uzyskać pożądany kształt. Na koniec, stosuje się odpowiednie kosmetyki, które wzmacniają paznokcie oraz pielęgnują skórę stóp.

Zabieg opracowania paznokci to kompleksowa usługa  dostępna w naszym gabinecie podologicznym w Łodzi. Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i  estetyczny wygląd, zapraszamy!

Ile trwa zabieg opracowania paznokci?

Czas trwania zabiegu zależy od stanu i kondycji paznokci. W większości przypadków trwa on około 45-60 minut. Podczas wizyty u specjalisty, przeprowadzana jest indywidualna analiza. Najważniejsze jednak jest to, że efekty zabiegu są widoczne już po pierwszym spotkaniu z podologiem.

Profesjonalny pedicure zapewni zdrowie i estetyczny wygląd stóp. Zabieg polecany jest kobietom i mężczyznom, którzy chcą odpowiednio o nie zadbać. Warto go powtarzać co 6 – 8 tygodni, by efekty utrzymały się na długi czas.