Jednym z oferowanych przez nas zabiegów jest usuwanie odcisków. Są one jedną z najczęstszych dolegliwości, z którymi Pacjenci zgłaszają się do naszego gabinetu podologicznego. Pojawienie się odcisków wynika zazwyczaj ze zwykłych codziennych sytuacji, na przykład noszenia zbyt ciasnego obuwia. Dlatego właśnie są tak powszechne. Wielu Pacjentów próbuje pozbyć się ich domowymi sposobami, co niekiedy pogarsza sytuację. Odciski, poza tym, że są problemem estetycznym, powodują również dyskomfort i dolegliwości bólowe.

Jak podolog usuwa odciski?

Usuwanie odcisków warto powierzyć specjaliście, zamiast próbować je zlikwidować samodzielnie. Podolog posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, by zrobić to skutecznie i bez szkody dla zdrowia Pacjenta. Odciski mogą pojawić się w różnych miejscach na stopie, między innymi na podeszwach stóp, pomiędzy palcami, pod płytką paznokciową czy na opuszkach palców. Podolog dokładnie zna proces powstawania odcisku, dzięki czemu tylko on może skutecznie go usunąć. Im większe i głębsze są odciski, tym terapia może być dłuższa. Czasami wystarczy jeden zabieg, by Pacjent miał spokój na długi czas. Często jednak, zwłaszcza w przypadku większych odcisków, należy nastawić się na wielomiesięczną terapię.

Odciski niestety mają tendencję do nawracania, więc po zabiegu usuwania odcisków należy chronić swoje stopy przed czynnikami powodującymi ich powstawanie. Jeśli więc zmagają się Państwo z tym problemem zapraszamy do naszego gabinetu w Łodzi.