Pękające pięty to nieestetyczna i bolesna przypadłość, która jest wynikiem nadmiernego rogowacenia skóry na piętach. Są one nośnikiem całego ciała, więc to właśnie na nich spoczywa największy ciężar. Do głównych powodów pękania pięt zaliczyć można skłonności genetyczne, źle dobrane obuwie, nadwagę, przyjmowanie sporej ilości leków, przede wszystkim na rozrzedzenie krwi, a także źle przeprowadzony pedicure czy brak odpowiedniej higieny bądź zła dieta. Zaniedbane i pękające pięty mogą prowadzić nie tylko do rogowacenia skóry i braku jej elastyczności, ale też do groźnych rozpadlin, które są siedliskiem bakterii i mogą prowadzić do przekrwienia pięt, podskórnych wylewów czy zakażeń stóp.

 

O czym świadczą pękające pięty?

Pękające pięty to powszechny problem, którego przyczyn może być wiele. Należy jednak pamiętać, że popękana skóra na piętach może być ważny sygnałem chorobowym. Kondycja skóry jest jednym z wyznacznikiem stanu zdrowia, dlatego warto bliżej się jej przyjrzeć. Pękające pięty pojawiają się u osób, które zmagają się z chorobami skóry, np. łuszczycą, czy atopowym zapaleniem skóry. Często dotykają pacjentów z reumatyzmem, niedoczynnością tarczycy lub cukrzycą. Diabetycy borykają się z nadmiernym przesuszeniem i pękaniem skóry.

Nie wolno bagatelizować tego problemu. Warto zgłosić się do specjalisty, poznać przyczynę pękających pięt i wdrożyć odpowiednią pielęgnację. Nasi pomolodzy służą specjalistyczną wiedzą oraz doświadczeniem.

 

Jak leczymy pękające pięty w naszym gabinecie?

Pękające piety to dolegliwość, którą można skutecznie i bezboleśnie wyleczyć w gabinecie podologicznym, niezależnie od stopnia zaawansowania. Krwawiące pięty czy głęboko sięgające pęknięcia mogą jednak wymagać dłuższej kuracji. Liczbę i częstotliwość wizyt w naszym gabinecie ustali kosmetolog-podolog. Zapraszamy na konsultację do naszych placówek w Łodzi.

Zabieg na pękające pięty, w odróżnieniu od standardowego pedicure, nie jest przeprowadzany na rozmoczonej skórze, ponieważ zaburza to obraz zmian, które są widoczne i skutkuje to również ewentualnym usunięciem zbyt dużej ilości naskórka. Do zabiegu w terapii pękających pięt stosuje się wyłącznie sterylne bądź jednorazowe narzędzia, dzięki temu wyklucza się ryzyko zakażeń, które w tym przypadku są wysoce prawdopodobne. W pierwszej fazie zabiegu podolog rozmiękcza naskórek poddawany zabiegowi specjalnie do tego celu przeznaczonymi preparatami, a następnie przechodzi do jego usuwania przy użyciu skalpela. Jeśli występują rozpadliny są one doczyszczane dłutem podologicznym. Po dokładnym opracowaniu zmienionego naskórka następuje jego wygładzenie, które powoduje, że skóra jest gładka i zachowuje zdrowy wygląd. Taki efekt jest możliwy tylko dzięki odpowiedniemu ruchowi, kierunkowi i zasadom podczas pracy frezarki.

 

Profesjonalna pomoc w gabinecie podologicznym

Nasi specjaliści nie ograniczają się tylko do wykonywania specjalistycznych zabiegów z zakresu pękających pięt. W przypadku występowania innych zmian skórnych zaproponujemy odpowiednie leczenie i np. skutecznie usuniemy kurzajkę  lub zrogowacenie skóry. Podolodzy zapewniają także profesjonalne doradztwo w sprawie pielęgnacji stóp i dłoni. Pacjenci mogą liczyć na dokładną konsultację, pomoc w wyborze produktów, a także wskazówki dotyczące działań profilaktycznych.

Jeśli borykają się Państwo z problemem popękanych pięt, serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu podologicznego w Łodzi. Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu e-mailowego lub telefonicznego w celu umówienia terminu wizyty. Na pacjentów czekają doświadczenie specjaliści w tej dziedzinie.