W razie wystąpienia takiej potrzeby jesteśmy przygotowani na bezbolesne założenie korygującej klamry na paznokcie, której celem jest wypłaszczenie płytki i uniknięcie nieprzyjemnego wbijania się paznokci w otaczające tkanki. W ramach świadczonych przez nas usług mogą Państwo skorzystać również z przełożenia klamry ortonyksyjnej oraz jej całkowitego usunięcia.

W zależności od problemu, zakładamy także specjalne opatrunki lub tamponady.

Kiedy zakłada się klamry na paznokcie?

Klamry na paznokcie to najszybsza i najskuteczniejsza metoda na wrastające paznokcie. Warto również zaznaczyć, że jest też mało inwazyjna oraz bezbolesna. Niejednokrotnie ratuje ona paznokieć przed zabiegiem chirurgicznym, polegającym na usunięciu płytki paznokcia. Klamry na paznokcie przynoszą natychmiastową ulgę, gdyż zaczynają działać zaraz po założeniu. Ich skuteczność w dużej mierze zależy od dobrania odpowiedniego rodzaju klamry do indywidualnego przypadku wrastania paznokcia. W naszym gabinecie nie tylko zdiagnozujemy schorzenie, ale również dobierzemy najbardziej adekwatną klamrę ortonyksyjną.

Rodzaje klamer ortonyksyjnych

Zadaniem klamer na paznokcie, zwanych również klamrami ortonyksyjnymi, jest przywrócenie paznokciom ich prawidłowego kształtu i toru wzrastania. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów klamer, wykonanych z różnych materiałów oraz mocowanych do płytki paznokcia na różne sposoby. Jednak zasada działania każdej z nich jest mniej więcej ta sama. Unoszą paznokieć, nadając mu prawidłową pozycję.

Do wyboru są więc klamry plastikowe, sprężynowe, metalowe czy z tworzywa. Najczęściej przez podologów wykorzystywane są jednak klamry ortonyksyjne z plastiku oraz metalu.

Jeśli problem wrastającego paznokcia jest nawrotowy, a klamry nie przyniosły oczekiwanego efektu w uzasadnionych przypadkach wykonywana jest plastyka wałów okołpaznokciowych.