Wieloletnie doświadczenie w pracy podologa połączone z pasją do zawodu daje doskonałe efekty, w postaci ciągłego rozwijania umiejętności – właśnie tak nasz gabinet postanowił rozpocząć współpracę z chirurgiem, dzięki któremu jesteśmy gotowi oferować Państwu zabiegi podochirurgiczne, w głównej mierze oparte na plastyce wałów okołopaznokciowych.

pedicure process home salon pedicure foot care treatment and nail the process of professional pedicures master in blue gloves make pedicure 300x200Na czym polega plastyka wałów okołopaznokciowych?

Zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych zostaje przeprowadzony przez lekarza chirurga w znieczuleniu przewodowym, opiera się głównie na usunięciu przerośniętych wałów przy jednoczesnym zachowaniu płytki. Rekonwalescencja po zabiegu wynosi dwa tygodnie – w trakcie jej trwania należy udać się na kontrolę, w celu wykluczenia wystąpienia ewentualnych nieprawidłowości.

Zabieg plastyki wałów daje największą szansę pozbycia się problemu ze wszystkich dostępnych działań podochirurgicznych, o ile jego powstanie wiąże się z czynnikami genetycznymi, biomechanicznymi lub powtarzającymi się stanami zapalnymi.

U kogo wykonuje się plastykę wałów okołopaznokciowych?

Plastykę wałów okołopaznokciowych wykonuje się u Pacjentów, którzy borykają się z:

  • przerośniętym wałem okołopaznokciowym;
  • nawracającym problemem mimo korekt metodą Kostki Arkady lub terapii klamrami;
  • predyspozycjami genetycznymi;
  • ciągłym stanem zapalnym i odpornością na antybiotykoterapię.