W naszych gabinetach na terenie Łodzi wykonujemy specjalistyczne zabiegi, mające na celu usuwanie kurzajek oraz brodawek. Zachęcamy do kontaktu osobistego i umówienia się na konsultację, w celu postawienia diagnozy i ustalenia planu leczenia.

Kurzajki są bardzo uporczywym problemem. Nie jest to jedynie kwestia estetyki, ponieważ jeśli zmiana pojawi się na spodzie stopy czy pod paznokciem, może powodować ból oraz dyskomfort. Często bywają też ciężkie do usunięcia. Warto więc udać się po pomoc od razu po zauważeniu u siebie zmiany.

 

Czym są i jak wyglądają kurzajki?

Kurzajki to potoczna nazwa na brodawki. Jest to nieestetyczna, sprawiająca problemy zmiana skórną, z którą boryka się wielu pacjentów. Kurzajka ma formę narośli, która najczęściej pojawia się na stopach i dłoniach. W początkowym stadium są mało widocznym pęcherzykiem, jednak z czasem przybiera ciemniejszą barwę i rozrasta się nawet do 2-3 cm średnicy. Kurzajki częściej występują u dzieci, młodzieży, osób starszych i osób z obniżoną odpornością. W naszym łódzkim gabinecie zajmiemy się każdym przypadkiem i skutecznie usuniemy kurzajkę. Zmiana wirusa ma tendencję do nawracania, dlatego warto być pod stałą kontrolą podologa.

 

Przyczyny powstawania kurzajek

Kurzajki są zmianami naskórnymi, które wywołane są przez działanie wirusa HPV, czyli brodawczaka ludzkiego. Ryzyko zarażenia się nim jest spore, gdyż jest on rozpowszechniony na szeroką skalę. Można się nim zarazić nawet przy podaniu ręki. Kurzajka jest zmianą wyglądającą jak szaro-brunatna chropowata wypustka. Usuwanie kurzajek nie jest sprawą oczywistą. Czasem jeden zabieg wystarczy, by się ich pozbyć, ale jednak najczęściej są to zmiany uporczywe, które nie chcą znikać pomimo poddania się różnorodnym terapiom. Zdarza się również, że po usunięciu jednej lub dwóch, reszta znika samoistnie. Warto więc jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą.

Specjalistyczne usuwanie kurzajek i zrogowaceń

W naszym gabinecie oprócz usuwania kurzajek oferujemy także pomoc w usunięciu fizjologicznie występujących zrogowaceń. Nasze usługi obejmują usuwanie odcisków oraz modzeli. Ponadto podpowiemy, jak prawidłowo pielęgnować zmiany w domu i co robić, aby zapobiec ich nawrotom. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów, przypominających grzybicę paznokci lub inny stan chorobowy płytki i skóry stóp – wykonamy badania bakteriologiczne lub mykologiczne.

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, który umożliwia skutecznie usunięcie kurzajek oraz innych zmian skórnych. Zapewniamy fachowe doradztwo w kwestii profilaktyki i pielęgnacji skóry po wykonanych zabiegach. W naszym gabinecie zlokalizowanym w Łodzi mogą Państwo liczyć na fachową pomoc w niemal wszystkich problemach podologicznych.

Na czym polega usuwanie kurzajek?

Usuwanie kurzajek u podologa najczęściej polega na dokładnym oczyszczeniu zajętego miejsca, a następnie zastosowaniu specjalnie przygotowanych do tego preparatów chemicznych, jednakże o faktycznym przebiegu zabiegu zawsze decyduje specjalista. Decyzja ta uzależniona jest od ilości zmian, ich rozmiarów oraz ewentualnej konieczności zastosowania opatrunku odciążającego. Aspekty te mają także wpływ na koszt całego zabiegu. O wszystkich szczegółach poinformujemy bezpośrednio po zapoznaniu się z przypadkiem.

 

Profilaktyka związana w kurzajkami

Gdy kurzajka pojawi się już na ciele, jedynym i skutecznym rozwiązaniem jest usunięcie brodawki. Warto jednak pamiętać o kilku prostych zasadach i nawykach, które pozwolą uniknąć powstawania zmian wirusowych. Na zakażenie jesteśmy narażeni zarówno poprzez bezpośredni kontakt z drugą osobą, jak i przez kontakt z przedmiotami (np. w autobusie, na siłowni, w szkole lub pracy). Ryzyko zarażenia zmniejsza częste mycie rąk, częsta dezynfekcja dłoni i przedmiotów oraz zakładanie rękawiczek, kiedy to możliwe.

Serdecznie zapraszamy na konsultację do jednego z naszych gabinetów w Łodzi! Czekamy na Państwa w dwóch lokalizacjach – przy ul. Pomorskiej 65 oraz ul. Dąbrowskiego 238. Nasi specjaliści usuną kurzajkę oraz wykonają wszystkie niezbędne zabiegi eliminujące zrogowacenia.