Problem wrastających paznokci u stóp dotyka coraz więcej osób – to niezwykle nieprzyjemna przypadłość, której może się nabawić każdy, także przez nieodpowiednią pielęgnację. Pośpiech, niewygodne buty, a może predyspozycje? Sprawdź, czy jesteś narażony na problem wrastających paznokci!

Co ma wpływ na problem wrastających paznokci?

Przede wszystkim nieprawidłowe obcinanie, które może spowodować powstanie stanu zapalnego, a w efekcie pojawienie się bolesnych ropni odczuwalnych w trakcie normalnego funkcjonowania. Ponadto, na problem wrastających paznokci wpływa noszenie nieodpowiedniego obuwia – zarówno za ciasnego, jak i zbyt luźnego. Źle wyprofilowane wkładki oraz nadmierne noszenie wysokich obcasów również może doprowadzić do osłabienia płytki i zdeformowania jej naturalnego układu, a w efekcie powstania problemu z podwijaniem się płytki pod wał paznokciowy. W skrajnych przypadkach kierujemy naszych Pacjentów na plastykę wałów okołopaznokciowych wykonywaną przy współpracy naszego chirurga.

Klamra na paznokcie w łódzkim gabinecie

W razie wystąpienia takiej potrzeby jesteśmy przygotowani na bezbolesne założenie korygującej klamry na paznokcie, której celem jest naprostowanie płytki i uniknięcie nieprzyjemnego wżynania się paznokci. W ramach świadczonych przez nas usług mogą Państwo skorzystać również z przełożenia klamry ortonyksyjnej oraz jej całkowitego usunięcia.

W zależności od problemu, zakładamy także specjalne opatrunki lub tamponady.