Jakie zastosowanie mają klamry na paznokcie?

Problem z wrastającym paznokciem występuje przeważnie na stopach. Jest bardzo nieprzyjemną przypadłością, której przyczyną jest niewłaściwe obcinanie paznokci czy noszenie nieodpowiednich butów. Może pojawić się u każdego. Kiedy pojawi się problem, odczuwamy ból, ponieważ powstaje obrzęk, a często wytwarza się również ropa. Dolegliwość wymaga wizyty u podologa, który założy klamrę korygującą.

Jakie zastosowanie mają klamry na paznokcie?

Klamry na paznokcie są bardzo popularne, bo szybko i skutecznie pomagają na wrastające paznokcie. Podczas zakładania nie jest odczuwalny ból, więc nie musimy się niczego obawiać. Ta metoda zapobiega zabiegowo chirurgicznemu, podczas którego usuwana jest płytka paznokcia. Klamry na paznokcie zakładane w gabinecie podologicznym w Łodzi przez podologa Karolinę Gozdowską, przynoszą natychmiastową ulgę, gdyż zaczynają działać zaraz po założeniu. Ich skuteczność zależy od dobrania odpowiedniego rodzaju klamry. Podolog dobiera najbardziej skuteczną klamrę ortonyksyjną, która przywraca paznokciom prawidłowy kształt i tor wzrastania. Unosi bowiem paznokieć, nadając mu prawidłową pozycję. Do wyboru są więc klamry plastikowe, sprężynowe, metalowe i z tworzywa, ale podolodzy wykorzystują klamry ortonyksyjne z plastiku oraz metalu.

Co ma wpływ na problem wrastających paznokci?

Problem wrastających paznokci występuje przez nieprawidłowe obcinanie, które niekiedy powoduje wytworzenie się stanu zapalnego. Pojawiają się wówczas bolesne odczuwanie podczas chodzenia. Kolejnym powodem jest nieodpowiedniego obuwia, czyli za ciasnego lub zbyt luźnego. Źle wyprofilowane wkładki i buty na wysokich obcasach także mogą doprowadzić do osłabienia płytki i zdeformowania jej naturalnego układu, czego efektem jest wbijanie się płytki w wał paznokciowy. Jeśli pojawi się przypadłość, nie należy zwlekać z wizytą u podologa, bo może wytworzyć stan zapalny, a jego konsekwencje bywają bardzo poważne. Specjalista pomaga w każdym przypadku.