Podstawowy zabieg podologiczny

Zabieg obejmuje wywiad podologiczny, usunięcie zrogowaceń, skrócenie i oczyszczenie paznokci oraz wałów paznokciowych. Usunięcie zrogowaceń patologicznych takich jak: modzele, pękające pięty. Zabieg zakończony zostaje aplikacją preparatów leczniczych. Cena ustalana na początku zabiegu.

Usuwanie odcisków

Usunięcie fizjologicznie występujących zrogowaceń lub wszystkich zrogowaceń włączając w to odciski i modzele. Cena zależna od trudności przypadku i ilości zmian, aplikacja odciążenia.

Usuwanie modzeli

Usunięcie fizjologicznie występujących zrogowaceń lub wszystkich zrogowaceń włączając w to odciski i modzele. Cena zależna od trudności przypadku i ilości zmian, aplikacja odciążenia.

Paznokieć zmieniony chorobowo

Usunięcie zgrubień, elementów kruszących się występujących w wyniku urazu lub chorób wrodzonych.

Rekonstrukcja/ protetyka paznokcia

Wykonanie tymczasowej rekonstrukcji płytki paznokciowej imitującej naturalny paznokieć. Wykonuje się w przypadku urazu lub braku części paznokcia. Cena uzależniona od wielkości rekonstrukcji i użytego materiału.

Usuwanie brodawek wirusowych

Zabieg usunięcia brodawki polegający na oczyszczeniu zajętego miejsca oraz zastosowaniu preparatów chemicznych. O ich rodzaju decyduje podolog. Cena uzależniona jest od ilości zmian oraz od ewentualnej konieczności zastosowania opatrunku odciążającego.

Plastyka wałów okołopaznokciowych

Zabieg przeprowadzany przez lekarza chirurga w znieczuleniu przewodowym. Polega na usunięciu przerośniętych wałów okołopaznokciowych przy jednoczesnym zachowaniu płytki paznokciowej, która nie jest uszkadzana w czasie jego trwania. Rekonwalescencja wynosi dwa tygodnie. Jest to zabieg dający niemalże 100% gwarancję pozbycia się problemu jeśli przyczyną dolegliwości jest przerost wałów spowodowany czynnikami genetycznymi, biomechanicznymi lub powtarzającymi się stanami zapalnymi.

Badania

Badanie bakteriologiczne

Pobranie materiału w kierunku obecności grzybów chorobotwórczych. Czas oczekiwania na wynik badania to 4 tygodnie. Materiał wysyłany do laboratorium.

Badanie mykologiczne

Pobranie posiewu z rany z badaniem antybiotykoodporności (antybiogram). Czas oczekiwania na wynik badania to 1 tydzień. Materiał wysyłany do laboratorium.