Jak zrekonstruować oberwany paznokieć?

Paznokcie są istotnym elementem ciała człowieka. Ich wygląd odzwierciedla stan zdrowia. Paznokcie stóp i dłoni chronią opuszki palców przed uszkodzeniami i zwiększają wrażliwość dotykową palców. Są również ozdobą i wizytówką. Problem pojawia się w momencie, gdy płytka paznokcia zostaje zniszczona w wyniku czynników chorobowych lub uszkodzeń. W takich przypadkach konieczna jest jej rekonstrukcja.

Na czym polega rekonstrukcja paznokcia?

Rekonstrukcję paznokcia wykonuje się u podologa. Wizyta zaczyna się od wywiadu i badania palpacyjnego. W przypadku podejrzenia grzybicy może być potrzebne wykonanie badania mykologicznego.

Paznokieć można zrekonstruować przy pomocy specjalnej masy żelowej. W preparatach do rekonstrukcji znajdują się substancje działające grzybobójczo, grzybostatycznie, bakteriobójczo i bakteriostatycznie, a więc hamują rozwój grzybów i bakterii oraz działają przeciwzapalnie.

Kolejnym etapem jest zeszlifowanie uszkodzonej płytki paznokcia specjalnym frezem, po czym uaktywnia się łożysko, a niekiedy nakłada opatrunek hydrożelowy. Na tak przygotowanym palcu rozpoczyna się rekonstrukcję paznokcia poprzez nałożenie żelu. Gdy pierwsza warstwa zastygnie, nakładana jest druga warstwa. Na końcu nowy paznokieć szlifuje się do uzyskania odpowiedniego kształtu.

Rekonstrukcję paznokcia w Łodzi można wykonać w naszym gabinecie podologicznym.

Jak długo trwa terapia paznokcia?

Rekonstrukcja paznokcia daje natychmiastowy efekt. Zabieg nie powoduje bólu, więc od razu można wrócić do codziennych czynności, rekonwalescencja nie jest potrzebna.

W przypadku zaawansowanych problemów z paznokciami może okazać się, że potrzebna jest więcej niż jedna wizyta, jednak zwykle nie jest to konieczne. Zanim paznokieć całkowicie odrośnie, może minąć rok.