Czym się różni pedicure podologiczny od pedicure kosmetycznego?

Nasze stopy są podstawowym środkiem lokomocji, na nich także opiera się cały ciężar naszego ciała. Aby służyły nam jak najlepiej i jak najdłużej, warto poświęcić im odrobinę czasu i regularnie o nie dbać. Ale pedicure, to nie tylko zabiegi o charakterze pielęgnacyjnym – procedura wykorzystywana jest także w celu leczenia niektórych schorzeń. Kiedy warto, a kiedy trzeba skorzystać z zabiegów pedicure’u?

Pedicure kosmetyczny – zakres zabiegu

Z usług gabinetów kosmetycznych, które oferują pedicure kosmetyczny, najczęściej korzystają kobiety – zwłaszcza w okresie letnim, kiedy nosi się buty z odkrytymi palcami i pietą. Zabieg obejmuje zmywanie lakieru, skracanie paznokci i nadawaniu im prawidłowego kształtu, odsuwanie i wycięciu narośniętych skórek, oczyszczenie i opiłowanie płytki, a także pokrywanie jej odżywkami czy świeżym lakierem. Na stronie podeszwowej, za pomocą frezarki, usuwany jest zrogowaciały naskórek. Zabieg kończy się wmasowaniem w stopy preparatów antybakteryjnych i normalizujących złuszczanie naskórka oraz kremów nawilżających z dodatkiem witamin. Przeciwwskazaniem do wykonania klasycznego pedicure’u jest nieuregulowana cukrzyca, grzybica stóp, brodawki i zmiany o charakterze zapalnym lub alergicznym oraz świeże rany i blizny.

Czym jest pedicure leczniczy?

Pedicure podologiczny skierowany jest do osób, które cierpią na problemy z paznokciami lub skórą u stóp. Dlatego zabieg powinien być wykonany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Podczas wykonywania pedicure leczniczego, podolog usuwa zrogowaciały naskórek, odciski, modzele i nagniotki. Zajmuje się także wszelkimi zmianami, takimi jak  grzybica, brodawki, łuszczyca, wrastające paznokcie, zrogowaciałe i pękające pięty. Wszelkie zabiegi wykonywane są przy użyciu artykułów jednorazowych oraz wysterylizowanych narzędzi, co gwarantuje zachowanie higieny i daje gwarancję bezpieczeństwa. Podolog może też zasugerować wizytę u odpowiedniego lekarza specjalisty.